DBA Kantar Programı

Doğrulanmış brüt ağırlık nedir?

Doğrulanmış brüt ağırlık nedir? 1 Temmuz 2016’dan itibaren geçerli olmak üzere, konteyner ağırlığındaki düzenlemeleri kapsayan SOLAS (Denizde Yaşam Güvenliği) değişikliği ile, Doğrulanmış Brüt ağırlık (DBA) gönderici tarafından sağlanmadıkça konteynerlerin gemilere yüklenmesine izin verilmeyecektir. Yük listesi kesme tarihinden önce okyanus gemilerine ve / veya liman terminali temsilcilerine.

Yeni düzenlemeler IMO (Uluslararası Denizcilik Örgütü) tarafından deniz güvenliğini artırmak ve kargo, konteynerler ve tedarik zinciri boyunca konteyner taşımacılığına dahil olan herkes için tehlikeleri azaltmak amacıyla kabul edildi.

Doğrulanmış Brüt Ağırlık (DBA), muylusu ve destekleme dahil olmak üzere kargonun ağırlığı ve bu yükü taşıyan konteyner dara ağırlığıdır. SOLAS, göndericinin, gemi yüklemesinden önce DBA ‘yi “nakliye belgesinde” ya nakliye talimatının bir parçası olarak veya ayrı bir iletişimde sunmasını gerektirir.

Yüklenici, yüklerini taşıyan konteynerlerin brüt kütlesini, bu konteynerlerin bir gemiye yüklenebilmesi için izin verilen iki tartı yönteminden biriyle doğrulamak zorundadır.

VGM kantar programı hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yöntem 1 Paketlendikten sonra kabın tartılmasını gerektirir.
Yöntem 2 Kabın tüm kargo ve içeriğinin tartılmasını ve bu ağırlıkları kabın kapı ucunda belirtildiği gibi kabın dara ağırlığına eklemesini gerektirir. 

Yöntem 2, hurda, tahıl vb. Dökme malların nakliyecileri için pratik olmayacak ve bu yöntemi kullanma izni vermek yerel makamlara kalmış olacaktır.

Bu Doğrultuda Firmamızdan DBA Kantar Programı Temin edebilirsiniz.

Call Now Button